False

Slavnostní zahájení provozu stanice Bitozeves v průmyslovém areálu na Lounsku

Technika/Vybavení/Vybavení

10.04.2019
Slavnostní zahájení provozu stanice Bitozeves v průmyslovém areálu na Lounsku

Stanice byla slavnostně otevřena v úterý 9. dubna 2019. 

ViewImage-(18).jpg

Otevření se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek generálního ředitele pro IZS brig. gen. František Zadina, krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil, prezident společnosti Nexen Tire Europe Eung Young Lee, vedení HZS Ústeckého kraje, vedení HZS dalších krajů a vedení sousedních obcí. Stanici požehnal litoměřický biskup Jan Baxant. Stavba nové stanice je významnou investiční akci Ústeckého kraje v hodnotě 97 milionů korun.

ViewImage-(17).jpg

Důvodem výstavby zcela nové stanice právě v této lokalitě byl vstup významného zahraničního investora, který se zabývá vývojem a výrobou pneumatik pro osobní a lehké nákladní automobily, Jihokorejskou společnost Nexen Tire, která  patří mezi nejvýznamnější světové výrobce pneumatik.

ViewImage-(19).jpg

Na základě provedené Operativně taktické studie provozu firmy NEXEN v průmyslové zóně Triangle vznikla, v souladu s ustanovením § 67 zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, společnosti NEXEN povinnost zřídit k plnění úkolů, ve smyslu § 70 zákona o PO, jednotku hasičského záchranného sboru.

ViewImage-(20).jpg

Nově budovaná stanice je typu P-3, přičemž jedno požární družstvo plní primárně úkoly v souladu s ustanovení § 70 zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů v rámci společnosti NEXEN, druhé požární družstvo plní standardní úkoly jednotky PO v rámci plošného pokrytí území Ústeckého kraje jednotkami PO a Strategické průmyslové zóny Triangle. Příslušníci zajišťují službu v nepřetržitém režimu služby.

ViewImage-(21).jpg

Personálně je stanice Bitozeves zajištěna 34 příslušníky, tj. 33 příslušníků ve třech směnách a velitel stanice. Funkční složení směny velitel čety, dva velitelé družstva, dva hasiči technici, čtyři strojníci a dva hasiči.
Mobilní požární technika je zde zastoupena dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami CAS 20 S2T, dopravním automobilem, velitelským vozidlem, nosičem kontejneru s kontejnerem na pěnidlo, dále pak zařízením pro hašení CO2, přívěsnou lafetovou proudnicí a dalšími věcnými prostředky PO. Vybavení jednotky plnohodnotně pokrývá požadavky všech služeb a potřeb pro provedení vlastního zásahu, nechybí např. termokamera, detekční technika, spojovací a zobrazovací prostředky atd.

ViewImage-(22).jpg

Stanice je plně funkční a příslušníci na stanici Bitozeves mají  zajištěny veškeré podmínky pro plnění úkolů vyplývajících ze zákona.
 
 Zdroj:
Tiskový odbor – HZS Ústecký kraj
Ing. Lukáš Marvan - komisař - tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje
 foto: HZS Ústecký kraj
 
1