False

Vysočinští hasiči mají ve své výbavě další dvě mobilní elektrocentrály, pořídili je díky finanční podpoře od Nadace ČEZ

Technika-Vybavení//Vybavení

18.01.2021 |  Kraj Vysočina
Technické vybavení Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina se v roce 2020 rozšířilo o další dva kusy mobilních elektrocentrál. Ty budou nasazeny při výpadcích elektrické energie pro zajištění napájení například nemocnic, domovů seniorů, poliklinik, státních i samosprávných úřadů, objektů kritické infrastruktury státu, kterými jsou třeba vodárny nebo objekty veřejného zájmu atd.

Celková investice činila 1 086 338 Kč. Nadace ČEZ na pořízení mobilních elektrocentrál přispěla částkou 600 000 Kč.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Zdroj: HZS Kraje Vysočina