Středočeská oslava narozenin tísňové linky 112 v kladenském Centralu

Foto-Video/Foto/Prezentace hasičů

12.02.2018
Středočeská oslava narozenin tísňové linky 112 v kladenském Centralu
hsde.png       kuj.jpg centr.jpg
V neděli 11. Února 2018 , tedy v den, kdy se v datu sešly dvě jedničky a dvojka, se stovkám návštěvníků obchodního centra Central Kladno už potřetí představili středočeští hasiči. 
                    gal.jpg

Tak jako v předchozích dvou letech vyrostlo hned za hlavním vchodem provizorní operační středisko, které mělo veřejnosti připomenout, že právě v tento den má tísňová linka 112 své narozeniny. Ve státech Evropské unie je slavíme od roku 2010 a výrazně se o to zasloužila Česká republika při svém předsednictví v Radě EU o rok dříve.

aaaa.jpg

O stánek hasičů měli tradičně největší zájem ti nejmenší, kteří si především chtěli vyzkoušet ohlášení požáru a komunikaci s operátorkou tísňové linky z fiktivní telefonní budky na ulici. Svoje znalosti o hasičské tématice i celém integrovaném záchranném systému si pak děti mohly ověřit v různých testech a kvízech, které pro ně připravili také přítomní preventisté.

ViewImage-aspx.jpg

Dospělé návštěvníky obchodního centra nejvíce zaujala malá výstava elektrotechniky a elektrospotřebičů, které byly příčinou vzniku požárů v domácnostech. Mnozí z nich pak od stánku odcházeli se slovy, že už nikdy nebudou nabíjet mobilní telefon přes noc, kdy ho nemají pod dozorem, nebo že budou rychlovarnou konvici po uvaření vody odstavovat mimo základnu.
 
 
Zdroj:
por. Ing. Ladislav Holomčík,  tiskový odbor HZS Středočeského kraje
 
Foto:HZS Středočeského kraje

FOTOGALERIE

sssssssshk.jpg
1