VIDEO – FOTOGALERIE Asistence hasičů u dopravní nehody nákladního vozidla na obchvatu Olomoucí.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.03.2018
VIDEO – FOTOGALERIE Asistence hasičů u dopravní nehody nákladního vozidla na obchvatu Olomoucí.

a28.jpg
Pomoc profesionální jednotky požární stanice Olomouc si ve večerních hodinách ve čtvrtek 8.3.2018 vyžádala dopravní nehoda nákladního vozidla na obchvatu Olomoucí. V úseku této rychlostní komunikace na úrovni poblíž letiště a to ve směru od Mohelnice dále na Brno, došlo k převrácení vozidla s plně naloženým návěsem. Dle upřesnění v tísňovém hovoru od Policie ČR nedošlo u řidiče ke zranění a bylo nutné zamezit úniku provozních kapalin. 

qq-(1).jpg

Na místo události vyjela jednotka z centrální požární stanice v Olomouci a to tři posádky včetně speciálu na technické pomoci a chemický kontejner. Vozidlo zůstalo ve „známém nerovném“ úseku této komunikace převracené na boku v poli. Hasiči ihned po svém příjezdu provedli důležitá bezpečnostní opatření a v součinnosti zde přivolali dojezd hotovostní služby SÚS pro aplikaci bezpečnostní prvku – světelné šipky.

Návazně pokračovali v zamezení úniku ropných látek z proražených nádrží u nákladního vozidla. Vlastník vozidla byl vyzván k zajištění odstranění vozidla i s nákladem. K pomoci na místo dorazilo několik specializovaných firem a nadále pokračuje řešení situace s vyproštěním

 

Zdroj:

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí

Foto/Video: HZS Olomouckého kraje

VIDEO

 

FOTOGALERIE

q-(1).jpg

 

1