VIDEO/FOTO Cvičení prověřilo havarijní plán na centrálním tankovišti MERO

Foto-Video/Video/Hasiči zasahují

26.09.2018
VIDEO/FOTO Cvičení prověřilo havarijní plán na centrálním tankovišti MERO
ViewImage-(41).jpg

Ve středu 26. záři 2018 se uskutečnilo na centrálním tankovišti ropy v katastru obce Nelahozeves na Mělnicku prověřovací cvičení pod názvem MERO 2018. 

ViewImage-(36)m-(1).jpg
 
Námětem cvičení byl požár velkokapacitní nádrže H12, ve které je uskladněno 125 000 kubíků hořlavé kapaliny I. třídy. Samotné cvičení bylo zahájeno v 8 hodin, kdy po zásahu bleskem došlo k výbuchu par ropy a následnému požáru celé nádrže. 

ViewImage-(42).jpg

Událost byla hned od počátku řešena ve třetím stupni požárního poplachového plánu. Proto operační důstojník na místo vyslal jednotku HZS podniku Synthos, a. s., a také jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Kralupy nad Vltavou, Mělník, Slaný, Neratovice, Kladno a Roztoky.

ViewImage-(43).jpg

Po příjezdu hasičů na místo byl zřízen štáb velitele zásahu a následně požářiště rozděleno do několika úseků. Poté hasiči připravili přívodní vedení ke dvěma přívěsným monitorům Ambasador. Pak bylo celé vedení zavodněno a následně byl proveden cvičný výstřik na střechu nádrže. Poté bylo cvičení ukončeno. Na krátkém vyhodnocení poděkoval velitel zásahu všem zúčastněným jednotkám.
          

VIDEO
Podrobné vyhodnocení rozsáhlého cvičení, kterého se zúčastnilo přes šedesát hasičů s více než dvaceti kusy techniky, se uskuteční v následujících týdnech.
 
Zdroj:
nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje
Foto/Video :HZS Středočeského kraje
 

FOTOGALERIE

 ViewImage-(44).jpg

 
1