VIDEO/FOTO Hasiči na Benešovsku procvičovali zásah při pádu letadla

Foto-Video/Video/Hasiči zasahují

25.09.2018
VIDEO/FOTO Hasiči na Benešovsku procvičovali zásah při pádu letadla
ViewImage-(49).jpg

V úterý 25. září 2018 byl v deset hodin dopoledne z řídící věže letiště Benešov u obce Nesvačily ohlášen na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje pád malého letadla do diváků při leteckém dni. 

ViewImage-(45).jpg

Oznámení nehody bylo součástí předem připraveného scénáře taktického cvičení základních složek integrovaného záchranného systému. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice HZS Benešov a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Bystřice, Neveklov a Olbramovice.

ViewImage-(46).jpg

Jako první se na místo dostavila hlídka Policie ČR, která po základním průzkumu začala s postupným tříděním zraněných osob. Následoval příjezd hasičů a zdravotnické záchranné služby. Hasiči společně s policisty vyprostili všechny zraněné osoby a postupně je přenesli na předem připravené místo, kde probíhalo prvotní ošetření a stabilizace zdravotního stavu a poté transport do nemocnice.
 
ViewImage-(47).jpg

Na samotném letadle bylo provedeno protipožární opatření a hasiči připravili také dva C proudy s pěnou pro případ požáru. Cílem cvičení bylo prověřit součinnost složek IZS při letecké nehodě a následnou spolupráci při ošetřování většího počtu zraněných osob.

ViewImage-(48).jpg
         
Cvičení se zúčastnili také experti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Role figurantů se skvěle zhostili studenti Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy z Benešova, které pro zvýšení reality události namaskovali instruktoři Českého červeného kříže.

 VIDEO

Zdroj:
nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje
Foto/Video:HZS Středočeského kraje
1