VIDEO/FOTO Rozsáhlý požár kukuřičného pole ve Šternberku.

Foto-Video//Video/Hasiči zasahují

11.09.2018
VIDEO/FOTO Rozsáhlý požár kukuřičného pole ve Šternberku.

pozar.jpg
Postupnou pomoc šesti jednotek hasičů si v odpoledních hodinách pondělí 10.9.2018 vyžádal rozsáhlý požár pole s kukuřicí ve Šternberku, místní části Lhota (poblíž čističky odpadních vod).

u.jpg

Oznámení o hustém černém kouři uprostřed pole převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce hasici-vuz1.pngpřed půl pátou odpolední. K likvidaci vyrazily jednotky stanic Šternberk a Uničov za posílení dobrovolnými hasiči Bohuňovice a Babice, o několik minut později k pomoci vyrazily jednotky Dolany a Bělkovice-Lašťany. 

tz.jpg

Vlivem silného větru došlo k většímu rozšíření na plochu téměř 300x100 metrů. Hasičům komplikovalo situaci vitr.jpgnemožnost dojezdu cisternových vozidel blíže k ohniskům a bylo nutné natáhnout desítky metrů hadicového vedení. Díky pomoci pracovníků čističky odpadních vod hasiči přes tento areál projeli k místu hoření a postupně lokalizovali několik rozšiřujících se ohnisek. Po zhruba hodině intenzivního hašení se jednotkám podařilo požár lokalizovat a o několik minut později celkově likvidovat.

rrrr.jpg

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, není vyloučena nedbalost či úmysl neznámé osoby. Výše škody byla vyčíslena v částce 120 tis. Celá událost se obešla bez zranění.

VIDEO

Zdroj:

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí

Foto/Video: HZS Olomouckého kraje

 

FOTOGALERIE
rrrrrrr-(1).jpg


 

1