VIDEO/FOTOGALERIE Požár elektrické rozvodny v ostravském Albertu

Foto-Video//Video/Hasiči zasahují

18.09.2018
VIDEO/FOTOGALERIE Požár elektrické rozvodny v ostravském Albertu

pozarEE.jpg
Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pondělí 17.9.2018 dopoledne v supermarketu Albert v Ostravě-Dubině, kde začalo hořet v elektrické rozvodné skříni. Nikdo z několika desítek evakuovaných nakupujících ani zaměstnanců nebyl zraněn, zato se v celém objektu rozšířil štiplavý dým, který hasiči mj. odvětrávali velkým mobilním ventilátorem.
 

bbbbbbb-(1).jpg


Stanovení příčiny vzniku požáru i celkové škody, která může jít do milionů korun (kouřem poškozené zboží), bude podle našeho odhadu záležitostí nejméně několika dní.
 

aa-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru v supermarketu informováno v pondělí krátce po osmé hodině ranní. Do Horní ulice vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Jih, celkem se sedmi vozidly, včetně automobilového žebříku AZ 30 Camiva a výkonného mobilního ventilátoru Rosenbauer, určeného například pro odvětrávání dálničních tunelů.
 

b-(1).jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za půl hodiny, hlavně pomocí desítky práškových přenosných hasicích přístrojů, na zbytek požáru použili vodu. Uhašeno bylo za dalších 45 minut.
 

cc-(1).jpg

Do útrob objektu hasiči namířili na několik desítek minut velký ventilátor, který se postaral o odvětrání většiny nebezpečného kouře, unikal mj. otvory ve střeše supermarketu (světlíky). Na menší vstupy hasiči použili tradiční přetlakové ventilátory. I tak bude muset být objekt odvětráván přirozeným způsobem ještě nejméně několik hodin.

ddd-(1).jpg

VIDEO

Video pro MSK zpracovaly Požáry.cz

 

Zdroj:

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto/VideoMoravskoslezského kraje

FOTOGALERIE

ab-(1).jpg
1