VIDEO/Hasiči likvidovali požár skladovacích prostor v Prostějově.

Foto-Video//Video/Hasiči zasahují

08.09.2018
VIDEO/Hasiči likvidovali požár skladovacích prostor v Prostějově.

Pomoc tří jednotek hasičů si v nočních hodinách vyžádal rozsáhlý požár skladovacích prostor v Prostějově místní části Močidýlka. Oznámení o požáru nepřesného popisu viditelného kouře a plamenů poblíž místní ubytovny převzalo operační středisko HZS Olomoucké kraje v pátek 7.9.2018 ve 23:28.
 
B.jpg

Hasiči po chvíli potvrdili zahoření v přízemním objektu téměř na celé ploše o rozloze 20x40 metrů, využívaném pro skladovaní různého materiálů a věcí nájemníků vedlejší budovy. 

BBB.jpg

K místu události společně s profesionální jednotkou požární stanice Prostějov dorazili dobrovolní hasiči místní hasicsk-aut.jpgčásti Prostějov-Vrahovice a Žešov. Jednotkám se požár pomocí několika hasebních proudů podařilo po hodině intenzivního hašení lokalizovat. Objekt je po požáru zcela zničen, tam kde neprostoupily plameny došlo k výraznému poškození zakouřením. Vlnitá eternitová krytina intenzivnímu žáru neodolala a na většině plochy popraskala či úplně propadla dovnitř budovy.

BBBBB.jpg

V objektu se naštěstí žádná osoba nenacházela, v navazujícím čase hasiči pokračovali v postupném procházení a dohašování velkého množství malých ohnisek. Některá místa ve stropních částech bylo potřeba pomocí trhací háků srazit a likvidovat skrytá hoření. Po důkladném dohašení a závěrečné kontrole termokamerou se jednotky krátce před třetí hodinou ranní již v sobotu 8.9.2018 navracely zpět na své základny.

penize-skody2.jpgPožár se obešel bez zranění, výše škody je v tuto chvíli předběžně vyčíslena v částce 200 tis korun s prozatím neurčenou příčinou vzniku požáru.

 VIDEO


Zdroj:
Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí   
Foto/Video: HZS Olomouckého kraje  

FOTOGALERIE

1