VIDEO Ranní požár bytu se zraněním v Olomouci.

Foto-Video//Video/Hasiči zasahují

10.09.2018
VIDEO Ranní požár bytu se zraněním v Olomouci.

Pomoc čtyř jednotek hasičů z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si v brzkých ranních hodinách v pondělí 10.9.2018 vyžádal požár bytové jednotky v Olomouci na ulici Hermannova.
 
2.jpg

telef1.jpgTísňová linka přijala krátce před půl druhou informaci o zahoření v prvním patře panelového domu, v popisu oznamovatel přiblížil pozorovatelný hustý černý kouř a plameny v oknech. 

1-(1).jpg
Operační středisko k požáru vyslalo jednotku požární Olomouc a to posádky tří cisternových vozidel taktéž hasicsk-aut.jpgvozidlo výškové techniky. Z řad dobrovolných hasičů k posílení vyrazily jednotky Olomouc Černovír, Olomouc Chválkovice a Velká Bystřice.

5-(1).jpg

hasic22.pngHasiči v hustě zakouřených prostorech nalezli ohnisko zahoření v části kuchyně. Během pár minut zabránili prostupování ničivých plamenů a pokračovali v dohašování plamenného hoření.

6-(1).jpg

Uživatelka bytu se za pomocí souseda dostala včas do bezpečí. Oba se nadýchali nebezpečných zplodin evakuace-1.jpghoření, nájemkyně z vyhořeného bytu byla po ošetření převezena k následné nemocniční péči.Hasiči z panelového domu evakuovali zhruba tři desítky obyvatel, domů se všichni navrátili po celkovém odvětrání a ochlazení chodeb.

4-(1).jpg

vysovatre.jpgCo stojí za příčinou vzniku požár je aktuálně v šetření, škoda po požáru byla prozatím vyčíslena v částce 500 tis. korun. Vyšetřování požáru dále pokračuje ve spolupráci s Policii ČR.

VIDEO

 
 
Zdroj:
Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí   
Foto/Video: HZS Olomouckého kraje  

FOTOGALERIE

1