VIDEO Záchrana muže po pádu na skále pomocí vrtulníku

Foto-Video//Video/Hasiči zasahují

11.05.2018
VIDEO Záchrana muže po pádu na skále pomocí vrtulníku

1_ohlasovna_pozaru_symbol.jpg
Ve čtvrtek 10. května 2018 po 19. hodině zavolal na tísňovou linku středočeských hasičů muž, který uklouzl na skále poblíž Všenor v okrese Praha-západ. 

ViewImage-aspxA.jpg
 

V průběhu volání byl hovor přerušen a muži se už nebylo možné dovolat zpět. Operační středisko na místo vyslalo lezeckou skupinu a velitele čety s terénním automobilem ze stanice Řevnice, jednotku sboru dobrovolných hasičů z Dobřichovic s rychlým zásahovým automobilem a vrtulník Letecké služby PČR s leteckými záchranáři HZS Středočeského kraje.

aaa.jpg

Vzhledem k tomu, že místo nebylo určené přesně, spojil se velitel zásahu s posádkou vrtulníku a společně zahájili průzkum v přibližně popsané lokalitě. Operační důstojník si zajistil přehrání hovoru na tísňové lince pro zachycení všech podrobností a prostřednictvím operačního střediska generálního ředitelství HZS ČR vyžádal u operátora GSM sítě mimořádnou lokalizaci volajícího.
cas2.jpgPo třiceti minutách vyhledávání se díky posádce vrtulníku podařilo hledanou osobu najít na skalním traverzu. Pomocí navijáku byl k místu spuštěn letecký záchranář, který muže zajistil. Po transportu na přístupné místo byl muž předán do péče ZZS.

VIDEO

 

 Zdroj:

Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí - HZS Středočeského kraje

Foto/Video: HZS Středočeského kraje

 

 

 

1