False

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

18.08.2017
43. ročník memoriál Josefa Romportla a Vlastimila Málka
   Ve čtvrtek 17. srpna 2017 se na stadionu Sokol Hradec Králové a na rekonstruovaném stadionu Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje (dále jen HZS KHK) poblíž řeky Orlice uskutečnil 43. ročník tradičního Memoriálu Josef Romportla a Vlastimila Málka v disciplínách požárního sortu.
Více než sto dvacet závodníků a závodnic z řad profesionálních a Dobrovolných hasičů se utkalo v běhu na sto metrů s překážkami a dále ve výstupu do čtvrtého nadzemního podlaží cvičné věže.
aaaa.jpg
   Memoriál zahájil ředitel HZS KHK brig. gen. Ing. František Mencl a svojí účastí sportovce podpořili také vzácní hosté, jako byl například primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink, poslanec Parlamentu České republiky MUDr. Jiří Štětina a další představitelé Královéhradeckého kraje, státní správy, samosprávy a složek integrovaného záchranného systému.
y.jpg
   Memoriál se konal za podpory Královéhradeckého kraje, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, Sportovního klubu hasičů Královéhradeckého kraje, České hasičské sportovní federace a nadace ČEZ.
ViewImage-aspx.jpg

ww.jpg

V jednotlivých disciplínách a kategoriích byli nejlepší tito závodníci a závodnice:

ee.jpg

Výstup na cvičnou věž
Ženy: Kamila Bartošková (SDH Horní Cerekev)
Muži celkově: Jakub Pěkný (HZS Ústeckého kraje)
Muži nad 35 let: Jan Hopp (HZS hl. města Prahy)

Běh na 100 metrů s překážkami
Ženy: Šárka Jiroušová (SDH Poniklá)
Muži: Martin Lidmila (SDH Zbožnov)

Pro nejlepší ze sportovců byl Memoriál jistě dobrou generálkou před letošním Mistrovstvím republiky v požárním sportu, které se uskuteční ve dnech 24.-27. srpna v Praze.

qq.jpg
   Kompletní výsledky 43. ročníku Memoriálu J.Romportla a V.Málka v disciplínách požárního sportu najdete ZDE

mjr. Mgr. Ondřej Sezima - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje