False

Akademickými mistry ČR v TFA ostravští Příhoda a Vodičková VIDEO

Sport/Kalendář soutěží/Celostátní

05.10.2018
Akademickými mistry ČR v TFA ostravští Příhoda a Vodičková VIDEO

sport3.jpgDominik Příhoda a Kateřina Vodičková, oba z domácí Vysoké školy báňské-Technické univerzity v Ostravě (VŠB-TUO), se stali ve čtvrtek 4.10.2018 akademickými mistry ČR 2018 v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije). Také obě domácí štafety – mužská a ženská - získaly na šampionátu zlato.
 

qqq-(1).jpg

Loňští vítězové v jednotlivcích - Petr Miřátský z pražské Univerzity Karlovy a Denisa Vápeníková z  VŠB-TUO - obsadili letos shodně druhá místa. Bronz v mužích letos patří Ladislavu Babinskému z Technické univerzity Zvolen, v ženách Tereze Tmejové z VUT Brno.

qq-(1).jpg

Otevřeného Akademického mistrovství ČR (pátý ročník) se v oblíbeném areálu studentských kolejí v Ostravě-Porubě zúčastnilo osm desítek studentů a studentek vysokých a středních škol (od 18 let) z ČR a Slovenska. Absolvovali náročnou trať, rozdělenou do čtyř úseků s finálním výběhem na vrchol výškové budovy kolejí (13. patro).

VIDEO
 

informace.png

Celkem osm desítek studentek a studentů z českých a slovenských vysokých škol a s nimi i několik středoškoláků nad 18 let věku se ve čtvrtek 4.10.2018 od rána zapojí do pátého ročníku Otevřeného akademického mistrovství ČR v disciplínách TFA 2018 (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije), které se koná tradičně v areálu studentských kolejí VŠB-TUO v Ostravě-Porubě.

Slavnostního zahájení se zúčastnil rektor Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) prof. RNDr. Václav Snášel, CSc., a proděkanka Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO doc. Ing. Šárka Kročová, Ph.D.

Svá loňská prvenství zde obhajují v jednotlivcích Petr Miřátský z Univerzity Karlovy, mezi ženami Denisa Vápeníková z VŠB-TUO. Mužskou štafetu loni vyhrálo Vysoké učení technické v Brně, ženskou domácí VŠB-TUO.

Studenti a pak studentky absolvují v hasičském vybavení, včetně tlakové lahve jako zátěže (je povolena sportovní obuv), náročnou trať, rozdělenou do čtyř úseků s finálním výběhem na vrchol výškové budovy kolejí – do 13. patra. Nejprve jednotlivci, pak štafety. Vyhlášení výsledků se očekává ve stejném areálu ve čtvrtek v 15 hodin.

Pořadatelem šampionátu v TFA je Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s VŠB-TUO a její FBI a s podporou SH ČMS, HZS MSK, ČAATS a městem Ostrava. Na organizaci se velkou měrou podílí Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK).

 

vysledky.jpg

Výsledkové listiny :

Zdroj:

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto/Video :Moravskoslezského kraje


FOTOGALERIE
wwwwww-(1).jpg

 
 
1