False

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní-mezinárodní

13.06.2017
Členem zlaté štafety na evropském mistrovství i zlínský profesionální hasiči

Ve dnech 9. a 10. června 2017 se konalo mistrovství Evropy v disciplinách TFA v německém Mönchengladbachu.
Sportovního klání v disciplinách TFA(Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) se zúčastnilo asi 150 soutěžících z 9 zemí Evropy a z Jižní Afriky. Na startu nechyběli ani reprezentanti HZS ČR, ke kterým patří i zlínský profesionální hasiči Jan Haderka.
b.jpg
Ten byl také členem štafety, která vybojovala zlato a potvrdila svou nepřemožitelnost v této týmové soutěži, ve které naši reprezentanti nepoznali přemožitele od roku 2008. Spolu s Janem Haderkou byli členy zlaté štafety Petr Moleš, Roman Viej a Pavel Kouřík. Na dalších medailových pozicích se umístily štafety Polska a Německa.
bbbb.jpg
Jan Haderka nastoupil také na start závodu jednotlivců, kde ve své kategorii vybojoval páté místo a v celkovém pořadí všech účastníků skončil na třinácté pozici.
jk.jpg
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje