False

Hasiči Plzeňského kraje přivezli z Přeboru HZS ČR ve florbalu stříbrnou medaili

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

Hasiči Plzeňského kraje přivezli z Přeboru HZS ČR ve florbalu stříbrnou medaili

Ve dnech 25. - 26. dubna 2017 proběhl v prostorách sportovní haly Dukla – Šibeník v Olomouci celorepublikový Přebor HZS ČR a 2. ročník turnaje „O pohár ředitele HZS Olomouckého kraje“ ve florbalu. Pořádání turnaje si vzalo na starost SH ČMS - Okresní sdružení hasičů Olomouc, Sportovní klub při Hasičském záchranném sboru Olomouckého kraje, z. s., Česká hasičská sportovní federace a Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev: HZS Moravskoslezského kraje (dále jen „HZS MSK“), HZS Plzeňského kraje (dále jen „HZS PLK“), Výběr IZS, HZS Kraje Vysočina (dále jen „HZS VYS“), HZS Zlínského kraje (dále jen „HZS ZLK“), HZS Olomouckého kraje (dále jen „HZS OLK“), HZS Pardubického kraje (dále jen „HZS PAK“) a družstvo Celní správy.

První den se odehrály základní skupiny systémem „každý s každým“. Ve skupině A, která se hrála v dopoledních hodinách, nastoupily proti sobě družstva HZS OLK, HZS MSK, HZS ZLK a Celní správy. Po odehrání všech zápasů ve skupině B proběhlo slavnostní zahájení turnaje za přítomnosti plk. Ing. Karla Koláříka, ředitele HZS Olomouckého kraje, a npor. Mgr. Ing. Radomíra Kafky, prezidenta Sportovního klubu. V odpoledních hodinách byla odehrána skupina B složená z družstev HZS PAK, HZS PLK, HZS VYS a Výběru IZS. Umístění v základních skupinách hrálo důležitou roli pro nasazení ve vyřazovacích bojích následující den turnaje.

Druhý den turnaje následovalo Playoff. Z postupu do semifinále se radovalo družstva HZS MSK, které si snadno poradilo s družstvem HZS PAK, dále družstvo HZS PLK, které přežilo několikrát klinickou smrt při rozhodujících nájezdech v zápase s Celní správou ve čtvrtfinále, kde se schylovalo k největšímu překvapení turnaje. Nakonec družstvo HZS PLK rozhodujícím nájezdem vyhrálo a postoupilo do semifinále. Dalším semifinalistou bylo družstvo HZS VYS, které přehrálo v nejvyrovnanějším zápase čtvrtfinále družstvo HZS ZLK. Poslední semifinalista vzešel ze souboje družstev Výběru IZS a HZS OLK, kde po vyhroceném zápase nakonec postoupilo družstvo Výběru IZS. V semifinále se utkaly družstva HZS PLK a HZS VYS, kdy po vyrovnaném souboji nakonec vítezství urvali na svou stranu borci z Plzně a postoupili do finále. Druhý semifinálový souboj mezi sebe postavil družstva HZS MSK a Výběru IZS, kde po přesvědčivém výkonu postoupilo do finále družstvo HZS MSK. Souboj o třetí místo svedly tedy družstva HZS VYS a Výběru IZS, kdy ve velmi vyrovnaném zápase se nakonec z vítězství radoval Výběr IZS. Souboj o první místo svedly družstva HZS PLK a HZS MSK. Družstvo HZS MSK předvádělo po celý turnaj vyrovnaný výkon a s přehledem se dostalo až do finále. Družstvo HZS PLK, které kromě lehkého zaváhání ve čtvrtfinále s Celní správou, si šlo silovým a nátlakovým stylem hry za účastí ve finále. Kdo čekal ve finále převahu družstva HZS MSK, tak byl průběhem zápasu mírně překvapen a překvapení byli i samotní hráči HZS MSK, kdy po většinu zápasu šlo o vyrovnaný duel, který se rozhodl až v závěru, který nakonec urvali ve svůj prospěch hráči HZS MSK a zaslouženě se stali celkovými vítězi turnaje.
ViewImage-aspx.jpg

Na závěr turnaje byly předány diplomy a ceny za celkové umístění. Vyhodnocen byl také nejlepší střelec turnaje a nejlepší brankář. Nejlepším střelcem turnaje se stal René Mikel z HZS VYS (v 6 zápasech 11 branek) a nejlepším brankářem byl vyhlášen Zdeněk Tvrdý opět z HZS VYS.

por. Ing. Jan Ondruch
oddělení IZS a služeb