False

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní-mezinárodní

12.06.2017
Jihomoravští hasiči úspěšně reprezentovali v TFA
O uplynulém víkendu /10-11.června 2017/se konalo v německém Mönchengladbachu mistrovství Evropy v disciplínách TFA, kde nemohla chybět ani desetičlenná česká reprezentace. Jihomoravští hasiči přivezli domů medaile.
Za Jihomoravský kraj byli v nominaci Petr Moleš, Vít Malenovský a Stanislav Kalvoda.
V pátek se běžely první rozběhy štafet, kde za český tým vybojovala zlato štafeta ve složení Kouřík Pavel, Haderka Jan, Moleš Petr a Roman Viej. Česká republika neměla konkurenci.
V sobotu již probíhal závod jednotlivců. V konkurenci cca 150 závodníků z 8 zemí se absolutním vítězem stal Petr Moleš z PS Vyškov a stal se tak teprve druhým Čechem, kterému se takového úspěchu podařilo dosáhnout.
Velikým úspěchem bylo také umístění Víta Malenovského z PS Líšeň, který ovládl kategorii do 30 let a v celkovém pořadí se umístil o vteřinu  na 4 místě. Ani Stanislav Kalvoda z PS Lidická nezklamal a v kategorii nad 40 let vybojoval 3. místo.

Jaroslav Mikoška
jaroslav.mikoska@firebrno.cz