False

Mistrovství v orientačním běhu ovládli hasiči z Moravskoslezského kraje

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

13.06.2023 | Staré Město/ Olomoucký kraj

Mistrovství České republiky v orientačním běhu policistů a hasičů 2023 se uskutečnilo tentokrát 7. a 8. června v režii HZS Olomouckého kraje v našem kraji. Celkově se závodu na krátké trati a ve štafetě zúčastnilo 62 sportovců. Čekaly na ně záludné kontroly v náročném terénu a s vysokým převýšením.

Krátkou trať pro individuální závod připravili organizátoři nedaleko Starého Města u Hotelu Paprsek. V nejsilněji obsazené kategorii hasičů do 40 let všechna místa na stupních vítězů získali kolegové z HZS Moravskoslezského kraje (1. Vít Peterek, 2. Martin Tuharský, 3. David Řehulka). Reprezentanti našeho sboru pak běželi v kategorii hasičů nad 40 let a umístili se na 5. místě (Pavel Martínek), resp. na 8. místě (Jan Šváb).

V kategorii příchozích, pro které byla připravena snazší verze trati, pak bodovali mladí závodníci ze stanice Šumperk, kteří brali první až třetí místo (1. Ondřej Beran, 2. Martin Michalčák, 3. Radek Šašinka).

Druhý den se běžely štafety. Trať byla připravená ve městě Šumperk a v parku U Pekárny. V závodě tříčlenných štafet zvítězilo družstvo složené z hasičů z HZS Moravskoslezského kraje, naše štafeta skončila na pěkném 6. místě (Beran, Michalčák, Šašinka). Ve smíšených štafetách uspěl tým složený z příslušníků policie Olomouckého kraje.

Všem sportovcům děkujeme za účast a gratulujeme.