False

Vítězi TFA na ostravské sjezdovce David Pašek a Miroslav Hanel

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní-mezinárodní

07.08.2017
       David Pašek z SDH Bohuslavice se stal o sobotní půlnoci 5.8.2017 absolutním vítězem i vítězem věkové kategorie A do 35 let 6. ročníku TFA Hornolhotský železný hasič, kde po zvládnutí několika disciplín v zásahové výbavě a se zátěží v podobě tlakové lahve čekal na borce náročný výběh po sjezdovce Vaňkův kopec v Horní Lhotě (okres Ostrava-město). Dosáhl času 04:39,596 minuty.
            TFA Hornolhotský železný hasič (TFA v překladu = „Nejtvrdší hasič přežije“) začal tradičně až za sobotní tmy, ale za asistence kvalitního nočního sjezdovkového osvětlení, k tomu mnoha romanticky hořících smrkových polen i lihových loučí, které lemovaly 250 metrů dlouhý výběh na vrchol Vaňkova kopce. Nebezpečí pro blízký hvozd ale nehrozilo, vál maximálně mírný vánek a všude plno pozorných hasičů a hasiček…
            Nejlepším ve věkové kategorii B – nad 35 let – se stal Miroslav Hanel z SDH Darkovice s časem 05:18,185 minuty. V boji mezi sedmi odvážnými ženami zvítězila Nikola Stolařová z SDH Krmelín časem 06:10,194. Na náročnou trať si letos trouflo 39 borců a 7 borkyň, hlavně z Moravy, Slezska a spřáteleného Polska.
            TFA Hornolhotský železný hasič byl zařazen do letošního Poháru ředitele HZS MSK. V předchozím pohárovém závodě - TFA Hartaman na Slezské Hartě 8.7.2017 - byli mužští vítězové věkových kategorií A a B nachlup stejní…
            Na bednu se u Ostravy dostali také dva reprezentanti Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Petr Tešnar ze stanice HZS MSK Ostrava-Jih skončil v kategorii A bronzový časem 04:57,981 minuty, Leopold Hejneš ze stejné stanice HZS MSK byl v kategorii B stříbrný – časem 05:27,816 min. (na předchozí TFA Hartaman byl v kategorii B třetí). Více tabulka.
            Plnění jednotlivých disciplín TFA Hornolhotský železný hasič začalo klasicky roztáhnutím dvou nezavodněných hadic B. Následovalo překonání dřevěné bariéry vysoké dva metry (ženy s pomocí žebříku), proběhnutí deseti automobilových pneumatik, 60 úderů kladivem (8 kg) do Hammer Boxu (ženy polovic), přenesení dvou kanystrů po 20 kg (ženy po 10 kg), svinutí hadice do kotouče, transport figuríny (ženy poloviční vzdálenost) a z posledních zbývajících sil výběh 250 metrů na vrchol sjezdovky na trati, olemované hořícími loučemi.
            Soutěž pořádal SDH Horní Lhota za podpory Moravskoslezského kraje a HZS MSK. Další závod Poháru ředitele HZS MSK v TFA 2017 se koná v sobotu 2.9.2017 v oblíbené Dolní oblasti Vítkovic (TFA Ostravská věž).