False

Hasiči změřili své síly v krajské soutěži

Sport/Výsledky soutěží/Regionální

13.06.2019 | Valašské Meziříčí/Zlínský kraj
Hasiči změřili své síly v krajské soutěži

(13.6.2019) Opět v půli června se uskutečnil již XIX. ročník krajského kola soutěže v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a hasičských záchranných sborů podniků Zlínského kraje. 

Tentokrát se soutěž uskutečnila v prostorách sportovního areálu TJ ve Valašském Meziříčí. Zde se na start postavila družstva profesionálních hasičů územních odborů Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, hasičů podniku Deza a.s. a tradičně jako hosté přijeli změřit síly i profesionální hasiči HaZZ Trenčínského kraje. Účast slovenských kolegů patří k dlouholeté tradici našich krajů. Stejně tak hostují profesionální hasiči Zlínského kraje na soutěžích pořádaných slovenskými kolegy.

Po slavnostním zahájení, kterého se zúčastnil starosta města Valašské Meziříčí Bc. Robert Stržínek, starosta Krajského sdružení Čech, Moravy a Slezska Josef Bernátík a krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje pok. Ing. Vít Rušar, se naplno rozjelo sportovní klání ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže, běhu na 100 metrů s překážkami, štafetě na 4x100 metrů s překážkami a v požárním útoku.

Po celodenním měření sil pod žhavým sluncem v celkovém součtu vyšlo nejlépe družstvo HZSP Deza a.s. Valašské Meziříčí. Na druhém místě v celkovém pořadí skončili profesionální hasiči z Územního odboru Vsetín a bronzovou medaili si odnesli profesionální hasiči z Územního odboru Zlín.

 

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

1