False

Jedenáctý ročník soutěže Ohnivá rozhledna už zná vítěze

Sport/Výsledky soutěží/Regionální

29.04.2018
Jedenáctý ročník soutěže Ohnivá rozhledna už zná vítěze
tfa-logo-600x600.gifHasičský záchranný sbor Pardubického kraje územní odbor Ústí nad Orlicí pořádal pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického již jedenáctý ročník soutěže v náročných disciplínách TFA. Na Ohnivou rozhlednu na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí se v sobotu 28. dubna 2018 sjelo 39 nejtvrdších hasičů z celé České republiky, z toho dvě ženy. Letos se soutěže opět neúčastnil několikanásobný Mistr světa, Evropy a Mistr České republiky Lukáš Novák. Počasí závodníkům přálo. Soutěž byla dle platných pravidel pro soutěže v TFA. Pro členy SDH byla krajskou nominační soutěží. Trať byla vždy postavena pro jednoho soutěžícího.

ViewImage-(3).jpg

Po startu soutěžící museli provést následující disciplíny v tomto pořadí:
 – na startovní čáře soutěžící uchopil obě hadicová vedení za proudnice a poté celé vedení rozvinul na 55 m, kde proudnice odložil na metu, smotal dvě hadice B, položil rovnoběžně vedle sebe, každou zvlášť do kotouče půlspojkou dovnitř a uložil je do boxu tak, aby z něj žádnou částí nepřečnívaly přes půdorys, doběhl k hammer boxu, uchopil obouruční palici a provedl 80 úderů do jeho konstrukce (střídavě nahoru a dolů), poté palici odložil na určené místo, běžel k figuríně, uchopil ji a přemístil koridorem do stanovené vzdálenosti (30 m) a kolem kuželu zpět a položil ji na stanovené místo, doběhl k 2 m bariéře, překonal ji a pokračoval výstupem po schodech na plošinu rozhledny (183 schodů, cca 12. NP) kde se nacházel cíl.

ViewImage-(11).jpg

První místo obsadil v kategorii do 30 let Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje. První místo v kategorii nad 35 let získal závodník z HZS Pardubického kraje Jiří Mikulecký. V kategorii SDH získal první místo Zdeněk Král z SDH Trpín.
   
 
 
Zdroj:
Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje
FOTOGALERIE
1