False

Krajské kolo v požárním sportu s přehledem vyhrálo družstvo ze stanice Přerov

Sport/Výsledky soutěží/Regionální

05.06.2023 | Třinec/ Moravskoslezský kraj

Víkend plný excelentních sportovních výkonů mají za sebou profesionální a dobrovolní hasiči z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. V Třinci se totiž konalo krajské kolo v soutěži družstev a jednotlivců v požárním sportu.

Stupně vítězů: 1. místo obhájil tým z Přerova, 2. místo vybojovalo družstvo z Olomouce a 3. místo hasiči z Prostějova

Mezi profesionálními hasiči vyrovnanými výkony s přehledem zvítězilo družstvo ze stanice Přerov. Druhý skončil tým ze stanice Olomouc, třetí ze stanice Prostějov.

Co se týká dobrovolných hasičů, tak do soutěže nasazují jak týmy žen, tak mužů. Za Olomoucký kraj startovala dvě družstva žen, a to z Hluboček a Opatovic, a tři týmy mužů, a to Velká, Dolany a Bludov. Mezi muži urval jednoznačně vítězství Bludov, mezi ženami pak Hlubočky.

Mezi čtyři základní disciplíny požárního sportu patří dvě individuální – běh na 100 metrů s překážkami a výstup do 4. podlaží cvičné věže, a dvě týmové – štafeta 4 x 100 metrů s překážkami a požární útok družstev.