False

Sport/Výsledky soutěží/Regionální

19.05.2022 | Strakonice/ Jihočeský kraj
Záchranářské finále ve Strakonicích

Strakonický letní areál plaveckého stadionu v pátek 13. května hostil znovu po dvou letech nucené přestávky již XXI. ročník okresního finále soutěže „Mladý záchranář - Dokaž, že umíš“. Příjemné jarní počasí účastníkům dodalo úsměv a potřebnou energii. Bylo to znát i na výkonech soutěžících dětí, které se po dvouleté přestávce velmi kvalitně připravily.

Ráno se v místě konání soutěže přihlásilo celkem 11 družstev, což představuje padesátku dětí z pěti základních škol strakonického okresu a jednoho SDH. V kategorii mladší soutěžilo sedm družstev, starších byly čtyři. Připraveno bylo deset stanovišť, které zajišťovali organizátoři soutěže Oblastní spolek ČČK, HZS Jčk ÚO Strakonice a Písek a město Strakonice. Souběžně se s Mladým záchranářem konalo i okresní kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků.

Počasí nám od rána přálo, soutěž se po všech stránkách vydařila. Nejúspěšnější byly děti ze ZŠ Povážská, ZŠ Čestice, ZŠ J.A.K. Blatná a SDH Pražák. Dlouhodobá příprava je na jejich výkonech opravdu znát. Všechny děti bez rozdílu dokazovaly, že umí, znají a že jim záchranářství není rozhodně cizí. Určitě k tomu přispíváme i organizováním místních kol soutěže Mladý záchranář pro více než polovinu základních škol na našem okrese.

Záchranářská sezona bude pro strakonické profesionální hasiče pokračovat i nadále až do prázdnin:

23.5. - ZŠ Katovice - místní kolo soutěže Mladý záchranář

24.5. - Dopravní hřiště Strakonice - akce pro MŠ Strakonice

31.5. - ZŠ Povážská - místní kolo soutěže Mladý záchranář v areálu stanice Strakonice

1.6. - Dětský den se záchranáři - v areálu stanice Strakonice

2.6. - ZŠ Cehnice - místní kolo soutěže Mladý záchranář

22.6. - PO očima dětí - předání cen na PS Strakonice

24.6. - ZŠ Čestice -místní kolo soutěže Mladý záchranář

29.6. - kemp Podskalí Strakonice - akce pro VOŠ a SPŠ Volyně

(autor textu: plk. Ing. Ota Šmejkal, ředitel HZS JčK, ÚO Strakonice)

Zdroj: HZS Jihočeského kraje