Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 26. 4. 2018 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13:36
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu v obci Skalice. Hasiči poskytli jedné osobě první předlékařskou péči a poté ji předali do rukou záchranářů. Jednotka provedla protipožární opatření a odpojila akumulátory.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – únik nebezpečné látky – 07:20

Police-n-M-(1).jpg
V Nádražní ulici zasahovali profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. U dodávky došlo k proražení olejové vany a následnému úniku kapaliny na vozovku. Kluzký olej byl rozlitý na asi 200 metrech komunikace. Hasiči zasypali kapalinu sorpčním materiálem a na místě spolupracovali také se silničáři.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 19:59
U dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první předlékařskou pomoc a zajistili místo události. To si poté převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Loket – dopravní nehoda – 10:34
loket2-(1).jpg
U nehody dvou dodávkových automobilů zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Jeden z vozů skončil mimo komunikaci, druhý částečně zasahoval do křižovatky. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření, překážející vůz odstranili mimo vozovku a zajistili úklid zbytků z havarovaných aut.

Bartošovice v Orlických horách – dopravní nehoda – 16:52
Bartonovice-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu, který se střetl se srnou. Vozidlo skončilo po srážce opřené o strom mimo komunikaci. Hasiči provedli protipožární opatření a místo události zajistili.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – dopravní nehoda – 14:42
Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjížděli k dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu v Lánovské ulici. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči poté pomohli s transportem do sanitky. Uniklé provozní náplně zasypala jednotka sorpčním materiálem. Do příjezdu policie pak hasiči řídili v místě nehody provoz na komunikaci.

Dvůr Králové nad Labem – únik nebezpečné látky – 15:47
V části Žirecká Podstráň v ulici Na Borkách zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem i ze stanice Trutnov. Došlo zde k úniku asi 100 litrů nafty. Kapalinu se naštěstí podařilo zachytit předtím, než unikla do vnější kanalizace. Část nafty zůstala rozlitá na komunikaci, hasiči zasypali místo sorbentem. Na místě zasahovali hasiči s kontejnerem pro likvidaci ropných havárií.

Trutnov – únik nebezpečných látek – 18:33
Profesionální hasiči z Trutnova byli přivoláno do bytového domu v Náchodské ulici, protože zde byl cítit plyn. Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že plyn unikal z propanbutanových lahví ve sklepních prostorách. Lahve hasiči vynosili ven a prostory odvětrali. U bytů žádná koncentrace plynu naměřeny nebyla, objekt proto nebylo nutné evakuovat. Místo události si převzali plynaři.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje