VIDEO Kolegové se loučili s velitelem stanice. U sboru sloužil 33 let

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

03.07.2024 | Jeseník/ Olomoucký kraj
VIDEO Kolegové se loučili s velitelem stanice. U sboru sloužil 33 let
 

Za 33 let u hasičů toho zažil opravdu hodně. Povodně, požáry, dopravní nehody, mnoho perných chvil i dojemných příběhů. Zkušený velitel stanice Jeseník mjr. Bc. Josef Jelínek měl za svou dlouholetou kariéru možnost poznat sbor z mnoha úhlů.

Získal mnoho cenných zkušeností jako výjezdový hasič, strojník, chemik, operační důstojník, velitel čety, specialista pro školení a výcvik a nakonec vše zúročil jako velitel stanice. Nyní však při poslední jízdě, kterou pro něj připravili kolegové ze stanice, uhasil svůj poslední oheň a vydal se sbírat další životní zkušenosti do civilu.

 

K hasičům nastupoval po vojně v roce 1991 a od té doby zasvětil službě lidem na Jesenicku celou svou profesní dráhu. „Většinu si konkrétní zásahy po těch letech už nevybavuju, ale povodně v roce 1997 nezapomenu. Obecně mě ale celou kariéru bavilo pomáhat lidem v terénu. Ta okamžitá zpětná vazba, když vidíte, jak jsou za pomoc vděční, tak to je k nezaplacení. Utvrdí vás to v tom, že vaše práce má smysl,“ podotýká nyní již bývalý velitel stanice, který zároveň slouží v jednotce dobrovolných hasičů v Bělé pod Pradědem jako velitel družstva. „Takže úplně hasičinu neopouštím. Možná se občas s klukama potkám při zásahu, uvidíme. Určitě bych jim ale popřál, aby se ze všech výjezdů v pořádku vrátili na základnu a pak domů,“ přeje si Josef.

Svou poslední jízdu si užil. Kolegové pozvali i bývalé příslušníky, se kterými dříve sloužil. „Věděl jsem, že je to naposledy, tak jsem se snažil hasit pořádně. Bylo to ode všech moc hezké a děkuji, že pro mě poslední výjezd uspořádali,“ říká s úsměvem zkušený hasič.

Za HZS Olomouckého kraje přejeme mnoho zdraví a úspěchů v další etapě života.


Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
M: lucie.balazova@hzscr.cz
M: olk.mluvci@hzscr.cz

1